Podziel się pozyTYwnie!

W niedzielę 4 lutego zapraszamy na kolejną edycję naszej Wielkiej Wymiany!!!!


Kolejne Podziel się pozyTYwnie odbędzie się tradycyjnie na Jagiellończyka 8c/2a w pierwszą niedzielę lutego.

Na czym polega wymiana?
Można przynieść rzeczy, które są jeszcze dobre, nadadzą się dla kogoś innego. Nie chodzi jedynie o ubrania – mogą to być książki, płyty, ozdoby do domu lub inne pożyteczne przedmioty.
Zapraszamy również tych, którzy chcą tylko coś zabrać – jeżeli wpadnie Ci w oko coś czego potrzebujesz – podziel się tym pozytywnie (oczywiście z wyznaczonych na podziel się rzeczy, nasze torebki, portfele nie wchodzą w grę 😉 ).
Nie jest to SWAP, a pozytywne dzielenie, bez wymiany typu rzecz za rzecz. Poza dzieleniem się i poszukiwaniem skarbów można z nami porozmawiać, napić się kawy/herbaty, a także zjeść ciastko (mamy nadzieję, że będzie to zachęta dla niezdecydowanych).

Wstęp oczywiście wolny

Zespół Fundacji PozyTYwka

Można coś ze sobą zabrać, można coś zostawić – nie wymieniamy się na zasadzie rzecz za rzecz. Czekamy na Was od 12 do 16:00 pod adresem: Jagiellończyka 8c/2a. Mapka poniżej:

mapka

Część osób dobrze już zna nasze akcje, część zastanawia się, o co w ogóle chodzi. Jakie „Podziel się PozyTYwnie”?
Najtrafniejszy opis stworzył Adam, stały bywalec akcji:
„Mój znajomy zapytał się o co w ogóle chodzi w tym całym SWAPIE? więc odpowiedziałem mu tak:
witasz się
-„dzień dobry”
-odpowiadają Ci „witamy, zapraszamy, kawy, herbaty, ciastko?”
– odpowiadasz „na razie dziękuje bardzo” (bo się wstydzisz)
I teraz masz dwie opcje, możesz ze swojej torby wyciągnąć multum swoich rzeczy (które już Ci się znudziły, są już dla Ciebie zbędne) i powykładać je lub jeżeli takowych nie masz, nic nie musisz wykładać.
Przechodzisz później do punktu najważniejszego czyli szperania, szukania, przebierania i innych czynności kończących się na „ania” i znajdujesz coś co cię zachwyca, podoba, o czym marzyłeś, myślałeś, bądź nawet nie wiedziałeś ze chcesz a jednak jak to zobaczyłeś to, to chcesz i pakujesz do swojej torby, reklamówki.
Jak już pobyłeś, pogadałeś z ludźmi, pośmiałeś się, poplotkowałeś to czujesz się już trochę pewniej i idziesz i sobie nalewasz kawy i nakładasz ciasta i później pałaszujesz je niczym łakomczuch (pyszne ciasto).
Jak już zjadłeś i pogadałeś w rodzinnej atmosferze to robisz jeszcze jedną rundkę w śród stołów i znajdujesz kolejną rzecz której nawet nie wiedziałeś ze chcesz i zabierasz ją, tak po prostu.
Jak dotrzesz do domu z tymi rzeczami to zaczyna się kolejny etap SWAPU. Etap wyciągania rzeczy z torby i patrzenia co tak naprawdę się ze sobą zabrało i cieszenia się tymi różnymi rzeczami. o!”
Są dwie zasady:
MASZ, A NIE POTRZEBUJESZ – ODDAJ
NIE MASZ A POTRZEBUJESZ – WEŹ
Tak o, po prostu!:)

https://www.facebook.com/events/1297720633591279/

Lubisz dźwięk PozyTYwki?
Zostań Wolontariuszem

Możesz sprawić by PozyTYwka grała dla każdego potrzebującego

Dołącz do nas w social media i graj razem z nami