Accessibility tools panel

„Cudzysłów” warsztaty dla młodzieży polsko-ukraińskiej

Zapraszamy na warsztaty literacko-muzyczne dla osób narodowości ukraińskiej i polskiej.

Warsztaty skierowane są dla osób narodowości ukraińskiej oraz polskiej od 14 r. ż.  i mają na celu integrację oraz wzajemne zapoznanie się głownie na płaszczyźnie językowo-dźwiękowej. Planowanym rezultatem warsztatów jest stworzenie utworu, który zostanie zaprezentowany na pokazie/koncercie oraz nagrany. Warsztaty literackie zostaną przeprowadzone przez poetkę Hannę Janczak, a muzyczne przez Pawła Romańczuka z zespołu Małe Instrumenty. Zajęcia są bezpłatne.

Spotkanie odbędzie się 14 września w godz. od 11.00 – 16.00 w pracowni Małych Instrumentów (ul. Jagiellończyka 8c/2a, Wrocław, Nadodrze).

Prowadzący:

Hanna Janczak – wrocławska poetka. Publikowała m.in. w „Znaku”, „Chimerze”, „Cegle”, „Helikopterze”, „Arteriach” i na stronach Fundacji Karpowicza czy dwutygodnik.com. W 2015 roku wydała zbiór wierszy „Lekki chłód” (wyd. Igloo), za który nominowana była do Nagrody Literackiej Gdynia. W 2018 r. ukazała się jej druga książka pt. „jeszcze ciszej” (wyd. WPBiCK). Prowadziła liczne warsztaty z poezji współczesnej dla młodzieży i seniorów ( m.in. podczas Festiwalu Literackiego „Miasto Poezji” w Lublinie czy w klubie Seniora we Wrocławiu). Zorganizowała i przeprowadziła performans żywieniowy dla osób Głuchych w Muzeum Współczesnym we Wrocławiu (Cichy posiłek). W 2018 roku założyła „Straszny Chór”, który działa we Wrocławiu i do którego może przyłączyć się każdy, kto chce spróbować śpiewu białego, wielogłosów i poszukać harmonii w głosie. W swoich działaniach łączy muzykę i słowo. Oprócz tego działa na rzecz walki z agresją rówieśniczą. Zorganizowała warsztaty Wen-do dla dziewczynek i chłopców w jednej z wrocławskich szkół podstawowych. W 2018 r. uczestniczka warsztatów „Dialog and Conflict Trasformation” organizowanych przez Nansen Center For Peace and Dialog z Nowegii. Na co dzień pracuje w Fundacji Edukacji Przedszkolnej.

Paweł Romańczuk – wykształcenie muzyczne w klasie kontrabasu w Państwowej Szkole Muzycznej Ist. w Bolesławcu. Muzyk, kompozytor, od 2006 roku rozwija poszukiwania w dziedzinie nietypowych źródeł dźwięku. Założyciel wrocławskiej grupy Małe Instrumenty, w ramach której realizuje własne potrzeby artystyczne. Jest autorem muzyki do ponad 20 filmów i spektakli teatralnych, własną muzykę opublikował na 15 płytach LP, SP, CD i DVD w Polsce, Japonii i Francji oraz zagrał około 300 koncertów w Europie i Azji. Zgromadził unikalny zbiór ponad 600 nietypowych instrumentów muzycznych, wykorzystywanych w działalności koncertowej nagraniowej i wydawniczej. Buduje własne instrumenty, konstrukcje grające, tworzy instalacje dźwiękowe. Jest badaczem kultury instrumentów muzycznych : w 2010 roku opublikował pierwsze na świecie opracowanie historii toy piano; w 2013 napisał podręcznik „Domowe eksperymenty z instrumentami muzycznymi” wydany wraz z albumem Małych Instrumentów „Samoróbka”, poświęcony edukacji w zakresie własnoręcznego budowania eksperymentalnych instrumentów muzycznych. Drugie wydawnictwo kontynuujące idee „samoróbki” poświęcił 20 osobowej grupie warsztatowej, z którą przygotował i zrealizował zbiór utworów na płycie „Gruppo di Construzione”. Działalność edukacyjną prowadził wśród osób w każdym wieku, w tym również dla osób z różnymi stopniami niepełnosprawności. W roku 2017 odznaczony medalem Prezydenta Miasta Wrocławia za wkład w tworzenie lokalnej kultury.

Obowiązują zapisy: woch@fundacjapozytywka.org.pl
Szczegóły: https://www.facebook.com/events/2389775381246030/

Projekt finansowany z Urzędu Miasta Wrocławia.
www.wroclaw.pl

Lubisz dźwięk PozyTYwki?
Zostań Wolontariuszem

Lubisz dźwięk PozyTYwki?

Możesz sprawić by PozyTYwka grała dla każdego potrzebującego

Możesz sprawić by Pozytywka grała dla każdego potrzebującego

Dołącz do nas w social media i graj razem z nami

Dołącz do nas w social media i graj razem z nami