„Cudzysłów” warsztaty dla młodzieży polsko-ukraińskiej
Zapraszamy na warsztaty literacko-muzyczne dla osób narodowości ukraińskiej i polskiej.
Warsztaty skierowane są dla osób narodowości ukraińskiej oraz polskiej od 14 r. ż. i mają na celu integrację oraz wzajemne zapoznanie się głownie na płaszczyźnie językowo-dźwiękowej. Planowanym rezultatem warsztatów jest stworzenie utworu, który zostanie zaprezentowany na pokazie/koncercie oraz nagrany. Warsztaty literackie zostaną przeprowadzone przez poetkę Hannę Janczak, a muzyczne przez Pawła Romańczuka z zespołu Małe Instrumenty. Zajęcia są bezpłatne.
Spotkanie odbędzie się 14 września w godz. od 11.00 – 16.00 w pracowni Małych Instrumentów (ul. Jagiellończyka 8c/2a, Wrocław, Nadodrze).
Prowadzący:
Hanna Janczak – wrocławska poetka. Publikowała m.in. w „Znaku”, „Chimerze”, „Cegle”, „Helikopterze”, „Arteriach” i na stronach Fundacji Karpowicza czy dwutygodnik.com. W 2015 roku wydała zbiór wierszy „Lekki chłód” (wyd. Igloo), za który nominowana była do Nagrody Literackiej Gdynia. W 2018 r. ukazała się jej druga książka pt. „jeszcze ciszej” (wyd. WPBiCK). Prowadziła liczne warsztaty z poezji współczesnej dla młodzieży i seniorów ( m.in. podczas Festiwalu Literackiego „Miasto Poezji” w Lublinie czy w klubie Seniora we Wrocławiu). Zorganizowała i przeprowadziła performans żywieniowy dla osób Głuchych w Muzeum Współczesnym we Wrocławiu (Cichy posiłek). W 2018 roku założyła „Straszny Chór”, który działa we Wrocławiu i do którego może przyłączyć się każdy, kto chce spróbować śpiewu białego, wielogłosów i poszukać harmonii w głosie. W swoich działaniach łączy muzykę i słowo. Oprócz tego działa na rzecz walki z agresją rówieśniczą. Zorganizowała warsztaty Wen-do dla dziewczynek i chłopców w jednej z wrocławskich szkół podstawowych. W 2018 r. uczestniczka warsztatów „Dialog and Conflict Trasformation” organizowanych przez Nansen Center For Peace and Dialog z Nowegii. Na co dzień pracuje w Fundacji Edukacji Przedszkolnej.
Paweł Romańczuk – wykształcenie muzyczne w klasie kontrabasu w Państwowej Szkole Muzycznej Ist. w Bolesławcu. Muzyk, kompozytor, od 2006 roku rozwija poszukiwania w dziedzinie nietypowych źródeł dźwięku. Założyciel wrocławskiej grupy Małe Instrumenty, w ramach której realizuje własne potrzeby artystyczne. Jest autorem muzyki do ponad 20 filmów i spektakli teatralnych, własną muzykę opublikował na 15 płytach LP, SP, CD i DVD w Polsce, Japonii i Francji oraz zagrał około 300 koncertów w Europie i Azji. Zgromadził unikalny zbiór ponad 600 nietypowych instrumentów muzycznych, wykorzystywanych w działalności koncertowej nagraniowej i wydawniczej. Buduje własne instrumenty, konstrukcje grające, tworzy instalacje dźwiękowe. Jest badaczem kultury instrumentów muzycznych : w 2010 roku opublikował pierwsze na świecie opracowanie historii toy piano; w 2013 napisał podręcznik „Domowe eksperymenty z instrumentami muzycznymi” wydany wraz z albumem Małych Instrumentów „Samoróbka”, poświęcony edukacji w zakresie własnoręcznego budowania eksperymentalnych instrumentów muzycznych. Drugie wydawnictwo kontynuujące idee „samoróbki” poświęcił 20 osobowej grupie warsztatowej, z którą przygotował i zrealizował zbiór utworów na płycie „Gruppo di Construzione”. Działalność edukacyjną prowadził wśród osób w każdym wieku, w tym również dla osób z różnymi stopniami niepełnosprawności. W roku 2017 odznaczony medalem Prezydenta Miasta Wrocławia za wkład w tworzenie lokalnej kultury.
Obowiązują zapisy: woch@fundacjapozytywka.org.pl
Szczegóły: https://www.facebook.com/events/2389775381246030/
Projekt finansowany z Urzędu Miasta Wrocławia.
www.wroclaw.pl