Accessibility tools panel

Siła dzielenia

Podziel się!Kiedyś o wschodzie słońca po plaży spacerował stary człowiek. Naraz, w pewnej odległości zauważył młodzieńca, który podnosił rozgwiazdy z brzegu i wrzucał je do morza. Gdy starzec podszedł bliżej, zapytał młodego człowieka dlaczego to robi. W odpowiedzi usłyszał, że rozgwiazdy zostawione bez pomocy mogłyby umrzeć w porannym słońcu. „Ale ta plaża ciągnie się przez całe mile, a rozgwiazd są tu miliony” odparł starzec „Jakie znaczenie ma to, co robisz?” Młodzieniec popatrzył na rozgwiazdę, którą trzymał w dłoni, po czym wrzucił ją między bezpieczne fale. „Dla tej rozgwiazdy to ma wielkie znaczenie” – powiedział.
Loren Eiseley, The Star Thrower

W Fundacji PozyTYwka wierzymy właśnie w to, że drobne gesty mają wielkie znaczenie, szczególnie dla tych, których dotykają one bezpośrednio. Wierzymy, że dzieląc się odrobiną tego, czego nam i tak nie zabraknie, z tymi, którym brakuje, pomnażamy to po wielekroć. Wierzymy, że niewielkie dawki dobra, kiedy je zsumować, to nie zwykłe dodawanie, tylko potęgowanie w ogrom dobra.
Wierzymy w to i chcemy zachęcić także Ciebie, byś uwierzył, byś przekonał się, że Twój drobny gest, niewiele znaczący dla Ciebie samego na początku może przynieść niespodziewane rezultaty, stać się czymś wielkim dla kogoś innego, a tym samym i dla Ciebie nabrać nowego sensu.
Podziel się z naszymi podopiecznymi : z Markiem, który pomimo słabości, każdego dnia walczy o siebie, z Weroniczką, na której niewielkie rozmiary przypada ogrom nieszczęścia, a Ona ciągle się uśmiecha, z Karoliną, która z wdzięczności za otrzymaną pomoc, chciałaby ją kiedyś oddać podwójnie i dlatego zostanie psychologiem, z Krzyśkiem, który w jednej chwili utracił młodość, karierę sportową, zdrowie, ale nie stracił wiary, że może zrobić coś nie tylko dla siebie, ale i dla innych, z rodziną Pani Magdy, która otrzymując niewiele odpowiada entuzjazmem, wdzięcznością i sercem, godnym złotych gór, z ponad 70letnią Panią Czesią, która powoli tracąc wzrok nie traci pogody ducha i energii, co zawstydziłaby niejednego młodzieńca. Z tymi wszystkimi, z których my sami od lat czerpiemy inspirację i chęci do działania, którzy sami dzielą się z nami całym powracającym dobrem i energią.

Razem możemy jeszcze WIĘCEJ!

Podziel się 1%, wystarczy wpisać numer KRS 0000294402

Dziękujemy Ci!

Lubisz dźwięk PozyTYwki?
Zostań Wolontariuszem

Lubisz dźwięk PozyTYwki?

Możesz sprawić by PozyTYwka grała dla każdego potrzebującego

Możesz sprawić by Pozytywka grała dla każdego potrzebującego

Dołącz do nas w social media i graj razem z nami

Dołącz do nas w social media i graj razem z nami