Zapraszamy dzieci na arteterapię!

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na bezpłatne zajęcia z arteterapii. Szeroki wybór tematów i terminów umożliwi każdemu znalezienie czegoś interesującego i dobrą zabawę w grupie. W zajęciach dzieci uczestniczą same, wymagany jest wygodny i możliwy do pobrudzenia strój. Można uczestniczyć w dowolnej ilości zajęć.

Zapraszamy do siedziby Fundacji, ul. Gajowicka 164/1.

Wymagana wcześniejsza rejestracja pod nr 71 338 30 03. Zapraszamy!

Data Czas zajęć Temat zajęć
8 listopada Start godzina 17.00

do wyczerpania kreatywności

Strefa kreatywności: warsztat plastyczny wykorzystujący kreatywność dziecka, podczas warsztatu dzieci przygotują z dostępnych materiałów ozdoby do pokoju, biżuterię dla siebie, organizery na biurko – wszystko co będą chciały. Do przygotowania tych rzeczy wykorzystamy odpady nadające się do recyklingu: plastikowe butelki, tekturowe rolki od papieru toaletowego itp. Od lat 7 do 15.
19 listopada Start godzina 10.00
do wyczerpania kreatywności
Odnudzaki: warsztat pokazujący gry i pomysły na zabawę dla dzieci w domu, podczas złej pogody. Na przemian pokażemy pomysły na to, co można samodzielnie stworzyć i wspólnie przygotujemy pomysły na wykorzystanie danej rzeczy oraz zabawy dla dwóch i większej ilości osób. Od lat 7 do 15.
15 listopada Start godzina 15.00
do wyczerpania kreatywności
Eko kolaż: farby jogurtowe i materiały z recyklingu. Wykorzystanie elementów muzykoterapii: malowanie przy muzyce instrumentalnej i relaksacyjnej. Rozwój samodzielności i wytrwałości. Od lat 4 do 12.
22 listopada Start godzina 15.00
do wyczerpania kreatywności
Tektura i masa papierowa: kartonowe miasto. Zabawy nastawione na skuteczną wpółpracę w zespole, asertywność i samokontrolę. Od lat 4 do 12.
26 listopada Start godzina 10.00
do wyczerpania kreatywności
Kto gra z nami? – w pierwszej części zajęć dzieci poznają mechanizmy budowania i zasady tworzenia gier planszowych i karcianych, w drugiej każdy stworzy własną grę – dzieci same stworzą zarówno zasady, jak i planszę, pionki, karty, instrukcję. Od lat 6 do 15.
29 listopada Start godzina 15.00
do wyczerpania kreatywności
Pantomima i teatr cieni. Wykorzystanie elementów polskiego języka migowego. Rozwój komunikacji niewerbalnej i empatii: zdolność odczuwania uczuć, potrzeb i wartości wyznawanych przez innych ludzi. Od lat 4 do 12.
6 grudnia Start godzina 15.00
do wyczerpania kreatywności
Scrapbooking: kartki świąteczne wykonane metodą wycinankową i wydzierankową. Rozwój samoświadomości: nazywania i wyrażania emocji. Od lat 4 do 12.
8 grudnia Start godzina 15.00
do wyczerpania kreatywności
Ekspresowe ozdoby choinkowe. W trakcie uczestnicy stworzą proste, ale efektowne ozdoby choinkowe. Wspólne cechy tworzonych ozdób to: łatwość i krótki czas wykonania, wykorzystanie materiałów dostępnych w każdym domu i możliwość wykonania ich „na ostatnią chwilę” nawet przez maluchy. Od lat 6 do 15.