Małgorzata Hejna

Terapeutka dzieci i młodzieży, ambasadorka metody Kids’ Skills w Polsce
Małgorzata Hejna

Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w Fundacji Praesterno, gdzie prowadziła terapie indywidualne dzieci i młodzieży, konsultacje dla rodziców oraz grupy socjoterapeutyczne. Od 2012 roku pracowała również jako psycholog w szkole, co pozwala jej dobrze rozumieć rzeczywistość uczniowską. Posiada ponad 10 letnie doświadczenie w prowadzeniu grup socjoterapeutycznych dla dzieci i młodzieży.

W swojej pracy kieruje się przede wszystkim szacunkiem dla historii życia drugiej osoby i rodziny. Pracuje w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (m.in. polega ona na koncentracji na zasobach, wzmacnianiu tego, co daje człowiekowi szczęście). Korzysta z regularnej superwizji, jest też w procesie certyfikacyjnym Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w Warszawie.
Bliska jest jej filozofia NVC (Porozumienia bez Przemocy), a także wiele czerpie z podejścia Jaspera Julla. Stale rozwija swoją wiedzę i umiejętności. Jej głównym obszarem pracy jest praca z dziećmi i młodzieżą oraz udzielanie konsultacji wychowawczych. Współpracowała z Fundacją Uniwersytet Dzieci – prowadząc wykłady dla rodziców z tematyki psychologii dziecka.

W ramach współpracy z Fundacją PozyTYwka prowadzi warsztaty dla rodziców i opiekunów z zakresu wzmacniania kompetencji wychowawczych, wg standaryzowanego, międzynarodowego programu “Jestem z Ciebie dumny”, opartego o filozofię Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu i metody Kids’ Skills oraz wspiera działania obejmujące poradnictwo dla rodzin i dzieci zmagających się z trudnościami związanymi z występującym zespołem FASD.