Aktywnie i zdrowo
„Aktywnie i zdrowo” to program dedykowany Seniorom. Zapraszamy wszystkich, którzy ukończyli 60 rok życia. Naszym celem w ramach programu jest poprawa jakości życia osób starszych poprzez jak najdłużej utrzymanie sprawności intelektualnej i rozwój społeczny.
Proponujemy Państwu BEZPŁATNIE:
Trening funkcji poznawczych – „Pamiętam” – warsztaty ze specjalistą, których programy oparte są na różnorodnych technikach treningu pamięci (takich jak trening orientacji w rzeczywistości, terapia reminscencyjna czy trening prokognitywny). Ich istotą jest uaktywnienie i podtrzymanie zachowanych funkcji poznawczych, czyli naszej bezcennej pamięci.
Treningi pamięci dla grupy zaawansowanej odbywają się w czwartki w godzinach 16:00 -17:30 – regularnie co dwa tygodnie począwszy od 18 stycznia 2018 r.
Treningi pamięci dla grupy początkującej będą odbywać się w czwartki w godzinach 16:00 -17:30 – regularnie co dwa tygodnie począwszy od 25 stycznia 2018 r.
Zapraszamy do siedziby Fundacji, ul. Gajowicka 164/1 Wrocław.
Trening psychomotoryczny – „Potrafię” – warsztaty ze specjalistą, które mają na celu wzmocnienie i utrzymanie sprawności psychomotorycznej łączące w sobie różnorodne metody – elementy jogi, kinezjologii edukacyjnej, choreoterapii, pilates, neurokinezjologii, kinezyterapii. Doświadczenia z realizacji poprzednich projektów pokazały, że uczestnikom oprócz polepszania funkcji poznawczych potrzebna jest również poprawa ogólnej sprawności fizycznej – koordynacji, zręczności, zdolności manualnych a także niwelowania napięć i przykurczów mięśniowych, które często wpływają na pogorszenie zdolności poznawczych.
Warsztaty psychomotoryczne dla wszystkich – zajęcia odbywają się od 20.01.2018r. w każdą sobotę w godzinach 10:00 – 11:00.
Zapraszamy na salę przy ul. Św. Antoniego 2/4, brama C, II piętro!
Zapraszamy na badania pamięci i indywidualne spotkania z terapeutą – w piątki między 9.00 a 18.00 konieczna wcześniejsza rejestracja telefoniczna 71 338 30 03.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na warsztaty ze specjalistami:
I Starość nie musi być smutna!
Warsztat prowadzony przez neuropsychologa, i psychoterapeutę, będzie miał na celu nie tylko przybliżyć zaburzenia nastroju m.in. depresję, ale przede wszystkim wskazać na skuteczne sposoby profilaktyki ich i leczenia. Pokażemy, że mamy wpływ na nasze samopoczucie, a niewielkie zmiany w codziennych nawykach mogą dać niezwykle efekty. Warsztat pełen pozyTYwnych emocji! Zapraszamy 16 marca od 9:30 do 13:30.
II Czy mózg się starzeje?
Warsztat z lekarzem neurologiem, będzie okazją do pogłębienia swojej wiedzy o jednym z najważniejszych ludzkich organów – mózgu. Zarówno seniorzy jak i ich rodziny będą mieli okazję dowiedzieć się jakie procesy zachodzą w mózgu i układzie nerwowym wraz z wiekiem, jakie są pierwsze objawy zaburzeń otępiennych i co najważniejsze jak można je diagnozować i leczyć – spowalniać rozwój choroby oraz jak wspierać i opiekować się chorymi. Zapraszamy 13 kwietnia od 9:30 do 13:30.
III Rozumiem, pomagam, wspieram
To wyjątkowy warsztat z neuropsychologiem na co dzień zajmującym się diagnostyką i terapią osób z zaburzeniami otępiennymi. Będzie on szansą na bliższe przyglądnięcie się nie tylko procesom poznawczym w chorobie otępiennej, ale również emocjom i zachowaniom, które jej towarzyszą. Część teoretyczna będzie jedynie wstępem do szeregu ćwiczeń i praktyk, które mają na celu zarówno rehabilitację osób chorych, jak i wsparcie osób opiekujących się nimi. Zapraszamy 15 czerwca od 9:30 do 13:30.
IV Mindfulness – czyli nie daj się stresowi.
Warsztat będzie poruszał najnowsze podejście do problemu radzenia sobie zestresem w codziennym życiu z chorobą. Mindfulness to umiejętność, która gwarantuje rozwój osobisty, pomaga w pełni świadomie przeżywać życie i korzystać z jego uroków, sprzyja również redukcji napięć i stresu, sprawia, że człowiek staje się spokojniejszy, zrównoważony i akceptuje siebie i otaczający świat. Warsztat będzie zawierał zarówno wprowadzenie teoretyczne w ideę mindfullnes jak i elementy treningu uważności. Zapraszamy 14 września od 9:30 do 13:30.
Wszystkie warsztaty są BEZPŁATNE, będą odbywać się przy ul. Gajowickiej 164/1 we Wrocławiu. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr 71 338 30 03.
Już wkrótce terminy wyjść!
Zapraszamy!!
Projekt współfinansowany ze środków Miasta Wrocławia.