Aktywnie i zdrowo

wroclaw

 „Aktywnie i zdrowo” to program dedykowany Seniorom. Zapraszamy wszystkich, którzy ukończyli 60 rok życia. Naszym celem w ramach programu jest poprawa jakości życia osób starszych poprzez jak najdłużej utrzymanie sprawności intelektualnej i rozwój społeczny.

Proponujemy Państwu BEZPŁATNIE:

Trening funkcji poznawczych – „Pamiętam” – warsztaty ze specjalistą, których programy oparte są na różnorodnych technikach treningu pamięci (takich jak trening orientacji w rzeczywistości, terapia reminscencyjna czy trening prokognitywny). Ich istotą jest uaktywnienie i podtrzymanie zachowanych funkcji poznawczych, czyli naszej bezcennej pamięci.

Treningi pamięci dla grupy zaawansowanej odbywają się w czwartki w godzinach 16:00 -17:30 – regularnie co dwa tygodnie począwszy od 14 września 2017 r.

Treningi pamięci dla grupy początkującej będą odbywać się w  czwartki w godzinach 16:00 -17:30 – regularnie co dwa tygodnie począwszy od  21 września 2017 r.

Zapraszamy do siedziby Fundacji, ul. Gajowicka 164/1 Wrocław.

Trening psychomotoryczny – „Potrafię” – warsztaty ze specjalistą, które mają na celu wzmocnienie i utrzymanie sprawności psychomotorycznej łączące w sobie różnorodne metody – elementy jogi, kinezjologii edukacyjnej, choreoterapii, pilates, neurokinezjologii, kinezyterapii. Doświadczenia z realizacji poprzednich projektów pokazały, że uczestnikom oprócz polepszania funkcji poznawczych potrzebna jest również poprawa ogólnej sprawności fizycznej – koordynacji, zręczności, zdolności manualnych a także niwelowania napięć i przykurczów mięśniowych, które często wpływają na pogorszenie zdolności poznawczych.

UWAGA ZMIANA TERMINU! Warsztaty psychomotoryczne dla wszystkich – zajęcia odbywają się od 07.10.2017r. w każdą sobotę w godzinach 10:00 – 11:00.

Zapraszamy na salę przy ul. Św. Antoniego 2/4, brama C, II piętro!

Zapraszamy na badania pamięci i indywidualne spotkania z terapeutą – w piątki między 9.00 a 18.00 konieczna wcześniejsza rejestracja telefoniczna 71 338 30 03.

Zapraszamy!!

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Wrocławia.

www.wrocław.pl

 

Lubisz dźwięk PozyTYwki?
Zostań Wolontariuszem

Możesz sprawić by PozyTYwka grała dla każdego potrzebującego

Dołącz do nas w social media i graj razem z nami