Accessibility tools panel

Aktywnie i zdrowo

wroclaw

 „Aktywnie i zdrowo” to program dedykowany Seniorom. Zapraszamy wszystkich, którzy ukończyli 60 rok życia. Naszym celem w ramach programu jest poprawa jakości życia osób starszych poprzez jak najdłużej utrzymanie sprawności intelektualnej i rozwój społeczny.

Proponujemy Państwu BEZPŁATNIE:

Trening funkcji poznawczych – „Pamiętam” – warsztaty ze specjalistą, których programy oparte są na różnorodnych technikach treningu pamięci (takich jak trening orientacji w rzeczywistości, terapia reminscencyjna czy trening prokognitywny). Ich istotą jest uaktywnienie i podtrzymanie zachowanych funkcji poznawczych, czyli naszej bezcennej pamięci.

Treningi pamięci dla grupy zaawansowanej odbywają się w czwartki w godzinach 16:00 -17:30 – regularnie co dwa tygodnie począwszy od 18 stycznia 2018 r.

Treningi pamięci dla grupy początkującej będą odbywać się w  czwartki w godzinach 16:00 -17:30 – regularnie co dwa tygodnie począwszy od  25 stycznia 2018 r.

Zapraszamy do siedziby Fundacji, ul. Gajowicka 164/1 Wrocław.

Trening psychomotoryczny – „Potrafię” – warsztaty ze specjalistą, które mają na celu wzmocnienie i utrzymanie sprawności psychomotorycznej łączące w sobie różnorodne metody – elementy jogi, kinezjologii edukacyjnej, choreoterapii, pilates, neurokinezjologii, kinezyterapii. Doświadczenia z realizacji poprzednich projektów pokazały, że uczestnikom oprócz polepszania funkcji poznawczych potrzebna jest również poprawa ogólnej sprawności fizycznej – koordynacji, zręczności, zdolności manualnych a także niwelowania napięć i przykurczów mięśniowych, które często wpływają na pogorszenie zdolności poznawczych.

Warsztaty psychomotoryczne dla wszystkich – zajęcia odbywają się od 20.01.2018r. w każdą sobotę w godzinach 10:00 – 11:00.

Zapraszamy na salę przy ul. Św. Antoniego 2/4, brama C, II piętro!

Zapraszamy na badania pamięci i indywidualne spotkania z terapeutą – w piątki między 9.00 a 18.00 konieczna wcześniejsza rejestracja telefoniczna 71 338 30 03.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na warsztaty ze specjalistami:

I Starość nie musi być smutna!

Warsztat prowadzony przez neuropsychologa, i psychoterapeutę, będzie miał na celu nie tylko przybliżyć zaburzenia nastroju m.in. depresję, ale przede wszystkim wskazać na skuteczne sposoby profilaktyki ich i leczenia. Pokażemy, że mamy wpływ na nasze samopoczucie, a niewielkie zmiany w codziennych nawykach mogą dać niezwykle efekty. Warsztat pełen pozyTYwnych emocji!  Zapraszamy 16 marca od 9:30 do 13:30.

 

II Czy mózg się starzeje? 

Warsztat z lekarzem neurologiem, będzie okazją do pogłębienia swojej wiedzy o jednym z najważniejszych ludzkich organów – mózgu. Zarówno seniorzy jak i ich rodziny będą mieli okazję dowiedzieć się jakie procesy zachodzą w mózgu i układzie nerwowym wraz z wiekiem, jakie są pierwsze objawy zaburzeń otępiennych i co najważniejsze jak można je diagnozować i leczyć – spowalniać rozwój choroby oraz jak wspierać i opiekować się chorymi. Zapraszamy 13 kwietnia od 9:30 do 13:30.

 

III Rozumiem, pomagam, wspieram

To wyjątkowy warsztat z neuropsychologiem na co dzień zajmującym się diagnostyką i terapią osób z zaburzeniami otępiennymi. Będzie on szansą na bliższe przyglądnięcie się nie tylko procesom poznawczym w chorobie otępiennej, ale również emocjom i zachowaniom, które jej towarzyszą. Część teoretyczna będzie jedynie wstępem do szeregu ćwiczeń i praktyk, które mają na celu zarówno rehabilitację osób chorych, jak i wsparcie osób opiekujących się nimi. Zapraszamy 15 czerwca od 9:30 do 13:30.

 

IV Mindfulness – czyli nie daj się stresowi.

Warsztat będzie poruszał najnowsze podejście do problemu radzenia sobie zestresem w codziennym życiu z chorobą. Mindfulness to umiejętność, która gwarantuje rozwój osobisty, pomaga w pełni świadomie przeżywać życie i korzystać z jego uroków, sprzyja również redukcji napięć i stresu, sprawia, że człowiek staje się spokojniejszy, zrównoważony i akceptuje siebie i otaczający świat. Warsztat będzie zawierał zarówno wprowadzenie teoretyczne w ideę mindfullnes jak i elementy treningu uważności. Zapraszamy 14 września od 9:30 do 13:30.

Wszystkie warsztaty są BEZPŁATNE, będą odbywać się przy ul. Gajowickiej 164/1 we Wrocławiu. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr 71 338 30 03.

Już wkrótce terminy wyjść!

Zapraszamy!!

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Wrocławia.

www.wrocław.pl

 

Lubisz dźwięk PozyTYwki?
Zostań Wolontariuszem

Lubisz dźwięk PozyTYwki?

Możesz sprawić by PozyTYwka grała dla każdego potrzebującego

Możesz sprawić by Pozytywka grała dla każdego potrzebującego

Dołącz do nas w social media i graj razem z nami

Dołącz do nas w social media i graj razem z nami