Między nami Rodzicami

Fundacja po raz kolejny zaprosiła opiekunów z Rodzinnych Domów Dziecka na cykl warsztatów podnoszących zarówno kwalifikacje zawodowe, jak i wspierających oraz rozwijających osobiste zasoby – jakże potrzebne w pełnieniu tak trudnych ról.

Warsztaty obejmowały następujące tematy:

• Więź małżeńska – kryzys, zagrożenia, budowanie prawidłowych relacji.
  • Zespół FAS.
  • Jak pracować z dzieckiem nadpobudliwym?
  • Jak sobie radzić ze stresem. Wypalenie zawodowe.

Pojawiła się także superwizja grupowa i doświadczenia własne – cenione przez uczestników poprzednich edycji.

W 2009 r. nowością było wprowadzenie grupy wsparcia jako dodatkowej oferty do warsztatów. Zwiększyła ona integrację całego środowiska, sprzyjała nawiązywaniu bliższych więzi, udzielaniu sobie wsparcia i dzieleniu się doświadczeniem pod okiem wyspecjalizowanych fachowców.

Program współfinansowany ze środków Funduszu Edukacyjnego Fundacji Świętego Mikołaja w Piasecznie.