pODWÓRZEC sPOTKAŃ

projekt-podworzec-spotkan

Odmieniamy oblicze podwórka.

Projekt „Podwórzec spotkań” to pomysł na rewitalizację podwórka  przy ul. Świdnickiej 28, pomiędzy dwoma teatrami – Teatrem Kameralnym i Teatrem Arka oraz  siedzibą Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów. Podwórko jest już w tej chwili szczególnym miejscem, gdzie spotykają się różne kultury, pokolenia, religie, a będzie nabierało jeszcze wyraźniejszej symboliki łączenia różnorodności i miejsca szczególnych spotkań. Przy siedzibie TSKŻ powstaje bowiem klubokawiarnia „Koegzystencja – Miejsce Spotkań”, której głównym celem będzie promowanie integracji międzypokoleniowej, wymiany międzykulturowej, szacunku dla odmienności rasowej i narodowościowej, tolerancji religijnej i wyznaniowej. Będzie to miejsce, które wraz z sąsiadującymi  instytucjami połączy różne wymiary i dziedziny sztuki, kulturę i religię żydowską z innymi wyznaniami, pełnosprawnych z niepełnosprawnymi, seniorów z młodymi ludźmi i dziećmi. Miejscem ich przecięcia i codziennych spotkań jest właśnie podwórko, które jednak w tej chwili nie zachęca do zatrzymania się tam i nawiązania relacji i dialogu z sąsiadem  – jest szare, ponure, często zastawione samochodami i zaśmiecone. Chcielibyśmy zmienić je w zakątek przyjazny, przytulny, gdzie będzie można przyjemnie spędzić czas zarówno w samotności przy książce, jak i na rozmowie z sąsiadem albo na plenerowym przedstawieniu któregoś z teatrów. Mamy też nadzieję, że częściowo ocieniony, cichy zakątek, schowany pomiędzy budynkami przy deptakowej części ul. Świdnickiej, przyciągnie także osoby niezwiązane z sąsiadującymi instytucjami i zachęci je do pozostania na dłużej i skorzystania z proponowanej przez nie oferty.

Podwórzec spotkań zakwalifikował się projektu Budżetu Obywatelskiego Wrocławia. Dzięki temu każdy Wrocławianin może oddać swój głos, by wskazać ten właśnie projekt, jako godny zrealizowania. Jeśli uda nam się zdobyć wystarczającą liczbę głosów, mamy szansę odmienić oblicze podwórka, dzięki dofinansowaniu z Miasta.

Dlatego prosimy Państwa o wyrażenie Waszego poparcia w postaci głosów. Można je oddać za pośrednictwem internetu lub osobiście w specjalnie wyznaczonych do tego punktach. Adresy tych miejsc, formularz do głosowania i wszelkie informacje znajdą Państwo na stronie

Zagłosuj już teraz. Pamiętaj numer 78

W razie dodatkowych pytań lub wątpliwości, chętnie służymy wszelkimi informacjami, a także pomocą w głosowaniu. Fundacja PozyTYwka tel. 71 338 30 03, ul. Gajowicka 164/1