Słoneczniki

sloneczniki-1Program „Słoneczniki” w roku 2008 trwał od sierpnia do grudnia. W roku 2009 planujemy jego kontynuację.

Celem Programu jest niesienie wsparcia i pomocy dzieciom dotkniętym chorobą nowotworową oraz ich bliskim.
 Jest to kompleksowa pomoc – terapia wsparcia, terapia zajęciowa, indywidualna, grupy i warsztaty dla dzieci i ich rodziców z Oddziału Onkologii AM na ul. Bujwida we Wrocławiu. W ramach programu odbywają się też warsztaty dla personelu i wolontariuszy.

Miejsce: Klinika Onkologii przy ulicy Bujwida we Wrocławiu.

Dzieciom proponujemy: bajkoterapię, terapię zajęciową, psychorysunek, terapię poprzez zabawę, terapię indywidualną.

Rodzicom proponujemy: grupy wsparcia i psychoedukacyjne, indywidualne konsultacje psychologa i lekarza psychiatry.

logo_fioProjekt współfinansowany ze środków Ministra Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu – Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.