Accessibility tools panel

Żyć pełniej – wolni od narkotyków!

Jeżeli narkotyki pojawiły się w Twoim życiu… Jeżeli zauważyłeś, że Twoje dziecko lub ktoś z Twoich bliskich zachowuje się nienaturalnie i podejrzewasz, że przyczyna tego stanu mogą być narkotyki lub inne środki psychoaktywne, nie zwlekaj – przyjdź lub zadzwoń – za chwilę może być za późno!

Program „Żyć pełniej” jest skierowany do ludzi w każdym wieku.

Ludzi, którzy w jakiś sposób uwikłali się w narkotyki. Staramy się wspomóc zarówno osoby eksperymentujące z narkotykami, jak i osoby uzależnione, a także tych uzależnionych, którzy utrzymują abstynencję. Oferujemy również pomoc rodzinie i bliskim osób uzależnionych i eksperymentujących z narkotykami.

Z pomocy specjalistów może bezpłatne skorzystać każdy, nie jest wymagane skierowanie ani ubezpieczenie.

W ramach działania programu oferujemy:

Punkt Konsultacyjny: poradnictwo, konsultacje, wsparcie, psychoedukacja. Zapraszamy w każdy:

    poniedziałek: 12.00-18.00
    czwartek: 11.00-15.00
    piątek: 12.00-18.00

Dyżur telefoniczny: Telefonicznie można uzyskać informację, wsparcie, umówić się na spotkanie w punkcie konsultacyjnym.

Telefon  71 338 30 03 czynny codziennie od 12.00 do 18.00

lub GG 32598642

Walcz z nałogiem! – my to hasło rozumiemy dosłownie, dlatego proponujemy młodym ludziom niezwykłe wsparcie na drodze do wolności od narkotyków – zapraszamy na grupę terapeutyczną, po której odbywa się regularny trening sztuk walki. To oferta dla prawdziwych fighter’ów, którzy chcą być FREE OF DRUGS! Dołącz do nich w każdy czwartek od 16:00 do 18:30klub sportowy Puncher, ul. Mikołaja Reja 13.

Działania w terenie:  naszych terapeutów można spotkać na wrocławskich ulicach, pubach czy klubach sportowych – wszędzie tam, gdzie dostępne są narkotyki i dopalacze.

Grupa zapobiegania nawrotom. Grupa poświęcona zapobieganiu nawrotom choroby, rozpoznawania sytuacji nawrotowych, sygnałów ostrzegawczych i budowanie strategii przeciwdziałania im z udziałem innych ludzi. Również nauce umiejętności przydatnych do zatrzymania rozwijającego się nawrotu i udzielania sobie wsparcia w momentach kryzysowych. Zapraszamy w każdy piątek w godzinach 18.00 – 20.00.

Warsztaty umiejętności psychospołecznych. Ta grupa warsztatów stanowi ofertę dla osób, które doceniają znaczenie troski o własne zdrowie, samopoczucie emocjonalne oraz jakość relacji z ludźmi i zainteresowane są nabywaniem i rozwijaniem rozmaitych umiejętności służących poprawie jakości życia. Rozwijamy umiejętności skutecznej komunikacji, asertywności w życiu codziennym, nazywania i oswajania swoich uczuć i emocji. Ponadto w oparciu o zdobytą wiedzę, wypracowujemy indywidualny plan działania do wdrożenia w swoje codzienne życie. Udział w działaniach związanych z integracją i aktywizacją społeczną pozwoli na rozwiązanie problemów dotyczących wykluczenia społecznego oraz będzie realnym wsparciem w codziennej walce z nałogiem. Zapraszamy, zadzwoń już dziś!

Warsztaty umiejętności psychospołecznych w 2016 r będą odbywały się w soboty od 9.00 do 14.00 w siedzibie Fundacji przy ul. Gajowickiej 164/1.

Grupa postrehabilitacyjna dla osób po ukończonym procesie leczenia (grupa zamknięta). Grupa przeznaczona dla osób, które ukończyły terapię uzależnienia i utrzymują abstynencję. Dzięki spotkaniom można „odwentylować” uczucia i wymienić doświadczenia z innymi uczestnikami zajęć. Głównymi celami grupy jest wzmacnianie poczucia bezpieczeństwa i przynależności, wzmacnianie motywacji do utrzymywania abstynencji oraz ćwiczenie umiejętności korzystania z pomocy innych członków grupy. Dzięki grupie możemy zwiększyć oparcie w sobie, a tym samym umacnia poczucie własnej wartości. Pomaga radzić sobie w samodzielnym życiu bez narkotyków. Grupa zajmuje się bieżącymi problemami dnia codziennego (sprawy zawodowe, rodzinne, finansowe i prawne) oraz ich wpływem na równowagę emocjonalną i zdolność do utrzymywania abstynencji.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w każdy poniedziałek w godz. 18.30 – 20.30.

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Wrocławia.

www.wrocław.pl

Lubisz dźwięk PozyTYwki?
Zostań Wolontariuszem

Lubisz dźwięk PozyTYwki?

Możesz sprawić by PozyTYwka grała dla każdego potrzebującego

Możesz sprawić by Pozytywka grała dla każdego potrzebującego

Dołącz do nas w social media i graj razem z nami

Dołącz do nas w social media i graj razem z nami