Accessibility tools panel

uNIEzależniaMY dla rodziców

W ramach kampanii „uNiezależniaMY – Uzależnienia? To nie MY!”  z myślą o Was, Drodzy Rodzice, przygotowaliśmy specjalną część edukacyjną. Znajdziecie tutaj:

  • Webinary
  • Materiały edukacyjne do pobrania
  • Dostęp do specjalnego forum dyskusyjnego

WEBINARY

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców na 3 specjalnie opracowane webinary.

  • Telefony i nowe technologie – jak wspierać dziecko i chronić przed uzależnieniem.

Dowiecie się, dlaczego dzieci uzależniają się od nowych technologii, zwłaszcza smartfonów i w jaki sposób możecie je wspierać i wzmacniać ich kompetencje, aby ograniczyć negatywne skutki nadmiernego korzystania z urządzeń elektronicznych i social mediów. Webinar poprowadzi Magdalena Kot

Link do nagranego webinaru:

  • Jak rozpoznać uzależnienie u dziecka i jak mu pomóc?

Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak chronić swoje dziecko przez właściwe reagowanie na zagrożenia, jakie objawy powinny Was zaniepokoić i co możecie zrobić na poszczególnych etapach potencjalnego rozwoju uzależnienia dziecka, ten webinar jest właśnie dla Was. Wszystkie te kwestie wyjaśnią w rozmowie psycholodzy Anna Czebatul-Sottek i Jan Floryn.

Link do nagranego webinaru:

  • Silni swoją wolą — czyli skuteczne metody zwiększające samoregulację.

Spotkanie przeznaczone dla rodziców, którzy zainteresowani są świadomym wspieraniem swojego dziecka na różnych etapach rozwoju poprzez uczenie go i wzmacnianie samoregulacji, co skutkuje większą motywacją, samodyscypliną, a przede wszystkim większym rozumieniem siebie — swoich potrzeb, emocji i reakcji — przez dziecko. Webinar poprowadzi Marek Gawroń.

Link do nagranego webinaru:

Podziel się swoją opinią! Dla nas to bardzo ważne.

Jesteśmy przekonani, że te webinary przyniosą wiele korzyści, pomogą zrozumieć Wam temat uzależnień oraz dostarczą praktycznych wskazówek dotyczących profilaktyki. Dla nas ważne jest, abyście byli odpowiednio przygotowani do wsparcia swoich dzieci i wspólnie pracowali nad budowaniem zdrowego i bezpiecznego otoczenia.

MATERIAŁY EDUKACYJNE

Znajdziecie tutaj wartościowe treści zarówno do lektury, jak i do pobrania na swój komputer i podzielenia się z innymi. Wykorzystajcie je do własnego rozwoju, ale przede wszystkim do wspierania rozwoju i chronienia swoich dzieci.

FORUM DYSKUSYJNE

Zapraszamy Was również do dołączenia do Strefy Rodzica na naszym serwerze na Discordzie, możecie tam porozmawiać z innymi rodzicami, a także z realizatorami projektu. Jesteśmy przekonani, że wspólnie stworzymy tam wiele ciekawych dyskusji, a nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na wszystkie nurtujące Was pytania.

Kliknij i dołącz do serwera.

Uwaga: nie posługujesz się Discordem, a chcesz dołączyć? W pierwszej kolejności poproś o pomoc swoje dziecko — nie tylko nauczysz się czegoś nowego, ale będziecie też mieć świetną okazję do spędzenia wspólnie czasu, a Ty zajrzysz do jego świata, który na co dzień może Ci się wydawać niezrozumiały i niedostępny.

A w razie, gdyby to nie poskutkowało, odezwij się na maila kot@fundacjapozytywka.org.pl, a otrzymasz od nas prostą instrukcję.

Lubisz dźwięk PozyTYwki?
Zostań Wolontariuszem

Lubisz dźwięk PozyTYwki?

Możesz sprawić by PozyTYwka grała dla każdego potrzebującego

Możesz sprawić by Pozytywka grała dla każdego potrzebującego

Dołącz do nas w social media i graj razem z nami

Dołącz do nas w social media i graj razem z nami