Accessibility tools panel

uNIEzależniaMY dla uczniów

Witaj na stronie kampanii edukacyjnej „uNIEzależniaMY – Uzależnienia? To nie MY!” przeznaczonej dla wszystkich młodych osób, które interesują się zagadnieniami związanymi z profilaktyką uzależnień, dbaniem o swoje zdrowie psychiczne i osobistym rozwojem.

O KAMPANII

Kampania skierowana jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Wrocławia. Dotyczy ona różnego rodzaju uzależnień.

Działamy w nurcie profilaktyki pozytywnej, to znaczy, że nie chcemy Was straszyć ani pouczać, tylko dać Wam wiedzę i narzędzia, które pozwolą Wam dbać o siebie, chronić się przed zagrożeniami i podejmować świadome decyzje.

Mamy dla Was:

 • Bogate materiały edukacyjne, które otrzymacie w specjalnych pakietach.
 • Dedykowany serwer na Discordzie
 • Program „Młodych Liderów Profilaktyki”
 • „Dzień Profilaktyki” w wybranych szkołach

SPRAWDŹ, CZY TWOJA SZKOŁA DOŁĄCZYŁA JUŻ DO PROJEKTU!

ZAPYTAJ SZKOLNEGO PEDAGOGA LUB PSYCHOLOGA.

A JEŚLI JESZCZE O NAS NIE WIEDZĄ, KONIECZNIE POWIEDZ IM O NASZEJ KAMPANII I SKIERUJ TUTAJ!

Obrazek kapibary
MATERIAŁY EDUKACYJNE

Co znajdziecie w pakietach?

 • Gadżety z naszymi sympatycznymi bohaterami — Kapibarą i Skunkiem.
 • Broszury informacyjne o miejscach pomocy i rozwoju.
 • Mnóstwo wiedzy i praktycznych wskazówek w lekkiej formie, również z udziałem Kapi i Skunka.
 • Prezentacje.
 • Handouty.
 • Infografiki.
 • Broszury dla Waszych rodziców.

Materiały, które Wam dostarczymy, obejmują szeroki zakres tematyczny, koncentrując się na profilaktyce pozytywnej i czynnikach chroniących. Chcemy, abyście zdobyli wiedzę na temat kompetencji komunikacyjnych, asertywności, podejmowania decyzji, radzenia sobie ze stresem, samoregulacji, regulacji emocji, higieny i zdrowego stylu życia, a także na temat budowania relacji i korzystania ze wsparcia innych. Nasze materiały to nie tylko suche informacje, to przede wszystkim praktyczne wskazówki, jak rozwijać te umiejętności i jak radzić sobie w trudnych sytuacjach.

Nie zapominamy też o ważnych tematach, takich jak zagrożenia związane z zażywaniem substancji psychoaktywnych, nadużywaniem urządzeń elektronicznych, przemocy czy o innych zachowaniach, które mogą być dla Was niebezpieczne. Wiedza, którą dostaniecie, pomoże Wam zadbać o swoje zdrowie psychiczne, podejmować bardziej świadome decyzje i wybory, unikać niepotrzebnego ryzyka i radzić sobie z zagrożeniami.

DISCORD KAMPANII

Zapraszamy Was również do dołączenia do Strefy Ucznia na naszym serwerze na Discordzie, możecie tam porozmawiać z innymi uczniami, liderami projektu, nauczycielami, a także z trenerami. Jesteśmy przekonani, że wspólnie stworzymy tam wiele ciekawych dyskusji, a nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na wszystkie nurtujące Was pytania.

KLIKNIJ I DOŁĄCZ do serwera.

MŁODZI LIDERZY PROFILAKTYKI

Dla kogo jest program?

Nasz program skierowany jest do uczniów klas 6 – 8  szkół podstawowych oraz liceum, którzy zostali wybrani w szkołach spośród osób chcących mocniej zaangażować się w naszą kampanię.

Jaki jest cel programu?

Naszym głównym celem jest dostarczenie narzędzi i wiedzy, która pomoże Wam przeprowadzić „Dzień Profilaktyki” w Waszej szkole oraz w dwóch innych placówkach mieszczących się na terenie Wrocławia. To może być film edukacyjny, gra profilaktyczna, seria plakatów, ulotek, wydarzenie lub inna kreatywna inicjatywa, która ma na celu dotarcie do jak największej liczby Waszych rówieśników.

Przebieg projektu

Spotkamy się z Wami 5 razy. Podczas warsztatów będziemy poszerzali Waszą wiedzę na temat profilaktyki uzależnień i pracowali nad formą “Dnia Profilaktyki”. Już zgłosiły się do nas wspaniałe młode osoby, więc jesteśmy przekonani, że te projekty będą naprawdę niezwykłe. Wprost nie możemy się doczekać efektów wspólnej pracy!

Co od nas otrzymacie?

 • Wiedzę na temat uzależnień w nurcie profilaktyki pozytywnej. Nie martwcie się jeśli jeszcze nie rozumiecie, co to jest profilaktyka pozytywna. Kampania jest między innymi po to, aby wesprzeć Was w kwestii zdobycia przydatnych informacji i doświadczeń.
 • Niezbędne narzędzia do przeprowadzenia “Dnia Profilaktyki”.
 • Materiały wspierające.
 • Stałą opiekę doświadczonych trenerów i trenerek.
 • Możliwość zbierania fantastycznych doświadczeń.

O prowadzących

Cała kampania została przygotowana przez doświadczony zespół merytoryczny, składający się ze specjalistów z zakresu psychologii, rozwoju, uzależnień i zdrowia psychicznego. Jesteśmy przekonani, że ta kampania przyczyni się do podniesienia świadomości młodych ludzi na temat profilaktyki i zdrowego stylu życia, umożliwiając Wam podejmowanie bardziej świadomych decyzji i radzenie sobie z życiowymi trudnościami.

Poznajcie nasz zespół:

Magda

Magda

Ola

Janek

Kazik

Michał

Lubisz dźwięk PozyTYwki?
Zostań Wolontariuszem

Lubisz dźwięk PozyTYwki?

Możesz sprawić by PozyTYwka grała dla każdego potrzebującego

Możesz sprawić by Pozytywka grała dla każdego potrzebującego

Dołącz do nas w social media i graj razem z nami

Dołącz do nas w social media i graj razem z nami